A pályázati kiírás célja
Jelen Felhívás célja a divat és dizájnipari tervező-gyártó kkv-k megújulását elősegítő technológiai fejlesztések támogatása, ezzel működésük és munkahelymegtartó, valamint jövedelemtermelő képességük megerősítése.
A pályázati kiírás keretében a következő vállalkozások pályázhatnak:
- Egy teljes (365 napos) lezárt üzleti évvel (beszámolóval alátámasztott) rendelkező mikro-, kis-, és középvállalkozások, amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző, teljes üzleti évben minimum 1 fő volt.
- Csak az 1. számú mellékletében felsorolt feldolgozóipari tevékenységekre ( https://egriforras.hu/ginop1214-teaor-lista/ ) irányulhat a fejlesztés, a fejlesztendő TEÁOR kódnak 2020.07.30. előtti dátummal bejegyzésre kellett már kerülnie.
- Az 1 főre jutó személyi jellegű ráfordítás összege a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján minimum 2.500.000 Ft volt.
- Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók vagy egyéni cégek.
- A támogatási kérelem benyújtásakor szerepel a köztartozásmentes adózói adatbázisban.
- Rendelkezik az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. által kiállított „megfelelt” minősítést igazoló tanúsítvánnyal.
Egyéb elvárások:
- Az elszámolható összköltség nem haladhatja meg a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevétel összegét.
- A megvalósulási helyszínnek 2020. július 30-át megelőzően kell bejegyzésre kerülnie. Nem támogatható a Közép-magyarországi régió területén megvalósuló fejlesztés.
Támogatás mértéke, összege
- Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: minimum 5.000.000 Ft, maximum 150.000.000 Ft.
- A támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költség 70%-a. Az összköltség maximum 70%-át elérő visszatérítendő támogatás (VT), a támogatott projekt megfelelő teljesítése (projekt megvalósítási időszak), valamint az előre meghatározott – fenntartási időszak 1. évét követően visszamért – eredményességi célok elérése esetén részben vagy egészben átalakítható vissza nem térítendő támogatássá (VNT).
Támogatható tevékenységek köre
Kötelezően megvalósítandó, önállóan nem támogatható tevékenységek | |
Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása | Egyenként minimum nettó 200.000Ft/eszköz |
Választható, önállóan nem támogatható tevékenységek | |
Technológiai fejlesztést eredményező gyártási licenc, gyártási know-how, immateriális javak beszerzése és kapcsolódó költségek | A projekt elszámolható összköltségének legfeljebb 10%-át érheti el |
A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő ingatlan beruházás meglévő vagy bérelt telephelyen: bővítés, átalakítás, korszerűsítés | A projekt elszámolható összköltségének legfeljebb 50%-át érheti el |
Információs technológia-fejlesztés | A projekt elszámolható összköltségének legfeljebb 50%-át érheti el. Egyenként minimum nettó 100.000 Ft/ hardver eszköz. |
Iparjogvédelmi tanácsadás | A projekt elszámolható összköltségének legfeljebb 10%-át érheti el. |
Piacra jutáshoz kapcsolódó marketing tevékenységek és tanácsadás előre rögzített szolgáltatói listán szereplő, nyílt kiválasztáson, valamint részletes szakmai előminősítésen átesett szolgáltatóktól igénybe vett, a felhívás 3.4.1.1. s) pontjában részletezett szolgáltatások | A projekt elszámolható összköltségének legfeljebb 10%-át érheti el. |
Bérköltség-támogatás igénybevétele (max. 2 fő) | max. bruttó 500.000Ft/fő/hó lehet a munkáltató által fizetendő járulékokkal növelt bruttó bér. |
Munkavégzéshez szükséges feltételek kialakítása
Kizárólag Bérköltség-támogatás igénybevétele tevékenység megvalósítása esetén választható. |
A bérköltség-támogatási tevékenység elszámolható összköltségének legfeljebb 15%-át érheti el |
Kötelezően előírt nyilvánosság biztosításához kapcsolódó tevékenységek | A projekt elszámolható összköltségének legfeljebb 0,5%-át érheti el |
Megvalósítási helyszín
A megvalósítás helyszínének meglévő működő telephelynek/fióktelepnek kell lennie, melynek igazolására szolgáló dokumentumok többek között:
- iparűzési adó bevallás és fizetésigazolás,
- engedélyköteles tevékenység esetén hatósági engedélyek megléte (a támogatási kérelem benyújtásának időpontjában rendelkezésre kell állnia),
- közüzemi számla (önmagában a rendelkezésre állási díj vagy alapdíj megfizetése nem elegendő).
- A támogatást igénylő legfeljebb 1 megvalósítási helyszínt jelölhet meg.
Megvalósítási helyszín műszaki követelményei
Helyhez kötött eszközök esetén megvalósítási helyszín abban az esetben alkalmas a projekt megvalósítására, ha
- a beszerzett eszközök elhelyezése, üzemeltetése biztosított,
- az eszközök elhelyezéséhez általában fedett, infrastruktúrával ellátott helyiség biztosított (üzemcsarnok, műhely szükséges),
- a helyiség kialakítása (méretek, padozat teherbírása) és infrastruktúra ellátottsága (elektromos áram, víz, gáz ellátás, szükség szerint technológiai infrastruktúra, biztonsági infrastruktúra; ú.m. tűzi víz és tűz- és füstjelző berendezés), az ott dolgozók számára kialakított kommunális helyiségekkel, alkalmas kell, hogy legyen a beszerzett eszközzel végzendő tevékenységhez.
Mobil munkagépek esetén a megvalósítási helyszínen biztosítani kell
- a közútról történő megközelítés lehetőségét,
- gépek ki/bejárásának lehetőségét,
- gépek tárolására alkalmas teret (terepet),
- valamennyi, a projekt keretében beszerzett mobil berendezés egyszerre történő tárolása esetén is (sármentesített felület),
- gépek őrzését (épület, ideiglenes építmény, lakókocsi),
- tűzvédelmet.
Biztosítékok köre
A támogatás fedezetéül nem kell biztosítékot nyújtani.
A projekt megkezdése, befejezése
Támogatás a támogatási kérelem benyújtását követő napot megelőzően megkezdett projekthez nem igényelhető. A projekt tényleges megvalósítását a benyújtást követő napon a támogatást igénylő saját felelősségére megkezdheti.
A projekt fizikai befejezésére a projekt megkezdését, vagy amennyiben a projekt a Támogatói Okirat hatályba lépéséig nem kezdődött meg, a Támogatói Okirat hatályba lépését követően legfeljebb 12 hónap áll rendelkezésre.
A támogatást igénylő projekttel kapcsolatos pénzügyi elszámolása (záró kifizetési igénylés) benyújtásának határideje a fizikai befejezést követő 60 nap, de legkésőbb 2022. december 31. A két időpont közül a korábbi az irányadó.
Fenntartási kötelezettség
A fenntartási kötelezettség a projekt fizikai befejezését követő három teljes lezárt üzleti év végéig tart, amely az 1. (Záró) Projekt Fenntartási Jelentésben kerül ellenőrzésre.
Önerő
A támogatást igénylőnek legalább a projekt összköltségének az igényelt támogatási összeggel csökkentett részét kitevő önerővel kell rendelkeznie. Az önerő saját forrásból és az államháztartás alrendszereiből származó egyéb támogatásból (pl. támogatott hitelből) állhat.
Előleg igénylése
Jelen felhívás keretében a kötelező előleg mértéke mikro-, kis- és középvállalkozás kedvezményezett esetén a megítélt visszatérítendő támogatás 100%-a, de legfeljebb 150 millió Ft.
Az előleg kedvezményezett általi igénylése a támogatói döntés kézhezvételétől – Támogatói okirat hatályba lépésétől- számított 90 napon belül kötelező.
Az európai uniós forrásból nyújtott költségvetési támogatások kezelésére kincstári fizetési számlával nem rendelkező kedvezményezett köteles visszafizetni a támogatási előleget, ha nem nyújt be a kifizetett támogatási előleg legalább 60%-ával megegyező mértékű igénylést időközi kifizetésre a támogatási előleg kifizetésétől számított 12 hónapon belül.
A támogatási kérelmek benyújtására 2020. december 15. 9:00-tól 2021. március 4. 12:00-ig lehetséges vagy forráskimerülésig lehetséges.
Előminősítéssel kapcsolatban keresse munkatársainkat:
Nagy Krisztina-vezető tanácsadó File István-vezető tanácsadó
Tel.: 06 30 504 8862 Tel.: 06 30 998 1025
E-mail: [email protected] E-mail: [email protected]